Krzywa Wieża w Toruniu

krzywa wieza

Krzywa Wieża w Toruniu to jedna z najbardziej popularnych atrakcji wśród odwiedzających nasze miasto. Wybudowana w gotyckim stylu, pierwotnie pełniła funkcję baszty obronnej. Ponadto z wieżą wiąże się legendą, która opowiada genezę powstania nazwy miasta Toruń.

Pomnik Flisaka

flisak

Zagadkowy pomnik z flisakiem umieszczony na fontannie często wzbudza zaciekawienie wśród odwiedzających Toruń. Postać owiana jest legendą, w której poza flisakiem ważną rolę odgrywają żaby, które również zostały umieszczone na fontannie.

Brama Żeglarska

brama-zeglarska

Brama Żeglarska była jednym z najbardziej istotnych wejść do miasta. Swoje początki rozpoczyna już w średniowieczu, jeszcze za czasów, gdy w Toruniu urzędowali Krzyżacy.

Toruński Osiołek

Osiolek

Charakterystyczna postać Toruńskiego Osiołka została wykonana z brązu w 2007 roku . Patrząc na to niewinne zwierze, z początku można byłoby pomyśleć, że jest to zwyczajny wytwór pewnego projektanta. Nic bardziej mylnego.

Pomnik Mikołaja Kopernika

Mikołaj kopernik pomnik

Pierniki i Mikołaj Kopernik to dwa najczęstsze skojarzenia z Toruniem. Pomnik znajdujący się w samym centrum toruńskiej starówki cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród odwiedzających stare miasto.

Toruńska Piernikarka

Pomnik Piernikarki

Toruńska Piernikarka jest dość nietypowym pomnikiem ze względu na swój kolor, który jest… zielony. Pomysł Piernikarki zapoczątkował miejscowy rzeźbiarz Tadeusz Porębski, który również jest autorem owego pomnika.

Toruńskie Planetarium

Toruńskie planetarium

Toruńskie Planetarium jest jedną z najbardziej popularnych i tym samym najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych.

Pies Filemon

Pies Filemon

Nie ma co ukrywać — Piesek Filemon to jeden z pomników, które są najczęściej odwiedzane przez turystów. Jeśli zastnawiasz się co zobaczyć z dziećmi w Toruniu, z pewnością pokochaja Pieska Filemona!

 

 

 

Wykonanie strony: Czerwiak Studio